Bombax Ürün Görseli

Kilo Nasıl Alınır?

İnsanlar çok fazla kilodan nasıl kaçınıyorsa çok zayıf olmaktan da bir o kadar kaçınır. Bunun farklı sebepleri olabilir. Bu sebeplerin en başında sağlık sorunları gelir. Sağlık sorunları yüzünden kilo alamamak en zor durumdur. Çünkü kilo almanızı sağlayan her ne varsa hastalık onu tetiklemektedir.

Bir insan vücut kitle endeksine göre boyunun 15- 20 kilo altındaysa aşırı zayıf sayılır. İdeal kilo boy ölçüsüne göre belirlenmektedir. Örneğin bir insan 1.60 cm boyundaysa kilosu yaklaşık olarak 54 kilo olmalıdır. Bu kişi 43 ila 46 kilo arasına düşerse aşırı zayıf sayılır ve ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşabilir.

Zayıflığın etkileri

Zayıflığın etkileri birçok insanda farklı şekilde görülebilir. Kötü görünüm bu listenin en başında gelir. Kişi tam gerektiği kilodaysa güzel bir görüntü yaratabilir ama hayati sınırın altındaysa pek de hoş bir görüntü oluşmaz. Kişilerin kendine göre kıyafet bulması ve kıyafetlerin yakışmaması gibi bir durum ortaya çıkar. Zayıflığın diğer bir etkisi ise ciltteki kırışıklıklardır. Yeterli besin ve suya doymayan cilt zamanla yer çekimine yenik düşer ve kırışmaya başlar. Suya ve neme ihtiyacı olan toprak gibi kurur ve parçalanır. Yeterli beslenememek insanlarda baş dönmesi, baş ağrısı, sinirlilik gibi belirtiler ortaya çıkartır. Yeterli besinini alamayan vücut el ayak titremesi ve baş dönmesi yapmaya başlar. Bunun sebebi vücudumuzda insanı rahatlatıcı özelliği bulunan vitaminlerin olmasıdır.

Kilo nasıl alınır

Öncelikle zayıflığın nedeni araştırılmalıdır. Bu nedene yönelik hareket edilmelidir. Genelde kilo alırken insanlara öğünlerini olabildiğince sıklaştırmaları gerektiği söylenir. Ara öğünlerine kalori değeri yüksek yiyecekler konulması oldukça önemlidir.

Kilo almak için bitkisel ürünler ve ilaçlar sık kullanılan takviyelerdir. Birçok kişi tarafından kullanılan ve etkisi gözlenen bombaxbitkisel içeriği nedeniyle güvenle kullanılabilir.Ürün içeriği geniş olan bombax, günlük hayatta sık kullanılan bitkilerle yapılmaktadır. Bu da bombaxgıda takviyesinin sık kullanılmasını sağlamaktadır. Eğer almak istediğiniz kilolarınız varsa bunu bombaxgıda takviyesiyle ve bombaxgüvencesiyle gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (1 )

  • Yusuf M*
  • Kilo almam için bunu tavsiye eder misiniz? ve ne zaman elime ulaşır şimdi sipariş versem kaç günde gelir??