Bombax Ürün Görseli

Sağlıklı kilo nasıl alırım?

Diyetler, kilo vermeye gelince gitmenin yolu değildir. Bunun nedeni, geçici yeme düzenleri oluşturmalarıdır – ve dolayısıyla geçici sonuçlar. Çoğu dieters, eski yeme alışkanlıklarına geri döndüklerinde kayıp kilo verir.

Aşırı kilo vermek için en iyi yol nedir? Yeni bir normal yaratın!

İnsanlar alışkanlıklarını değiştirdiklerinde kilo kaybı olasılıkla eski, sağlıksız olanları yeni, sağlıklı davranışlarla değiştirirler. Bunun gerçekleşmesine 5 yol var:

  1. Egzersiz. Düzenli fiziksel aktivite kalorileri yakar ve kas kurar; her ikisi de sizi iyi hissetmek ve kilo vermek için yardımcı olur. Aile köpeğini yürümek, bisiklet sürmek ve günlük aktivite seviyenizi yükselten başka şeyler yapmak hep bir fark yaratabilir. Daha fazla kalori yakmak istiyorsanız, egzersizinizin yoğunluğunu arttırın ve kas kurmak için biraz güç egzersizi ekleyin. Ne kadar çok kasınız varsa, egzersiz yapmadığınız zaman bile, o kadar çok kalori yakarsınız.
  2. Ekran zamanını azaltınEkranların önünde çok fazla vakit harcayan insanların kilolu olmaları daha olasıdır. TV izlerken, video oyunları oynarken ve okulda çalışmayla ilgili olmayan bilgisayarları, telefonları ve tabletleri kullanırken harcadığınız süreye makul sınırlar koyun. Her gün egzersiz yapmaya ve yeterince uyku çekmeye yetecek vakit ayırdığınızdan emin olun.
  3. Parça bozulması için dikkat edin. Büyük bölümler ekstra kalorilere ağırlık kazandırır. Gazlı içecekler, meyve suyu içecekleri ve spor içecekleri gibi şekerli içecekler, boş kalorilerdir ve bu da obeziteye katkıda bulunur. Bu nedenle daha küçük porsiyonları (veya restoran porsiyonlarını paylaşın) seçin ve soda yerine az yağlı süt veya su içmek için uğraşın.
  4. Günde 5 porsiyon meyve ve sebze yiyin. Meyve ve sebzeler, sadece vitamin ve minerallerden daha fazlasıdır. Ayrıca elyafla doludurlar, yani doldurdunuz demektir. Ve meyve ve sebzeleri doldurduğunuzda, aşırı yemeniz daha olasıdır.
  5. Kahvaltı atlama. Kahvaltı, metabolizmanızı başlatır, kalorileri alıp götürür ve gündüz daha fazla iş yapmak için size enerji verir. Kahvaltını atlayan insanlar sıklıkla o kadar aç hissediyor ki daha sonra yeniyorlar. Böylece kahvaltı ederlerse daha çok kalori elde eder. Aslında, kahvaltı atlayan insanlar kahvaltı yapanlardan daha yüksek BMI’lara sahip olma eğilimindedir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (1 )

  • Sezin S*
  • hemen hemen her yyolu denedim kilo almak için ama bu ürün kadar etkisi sağlam olan yok diyebilirim.